ابزار وبمستر

ذائقه ايراني ، كالاي ايراني - قاچاق كالا
معرفی وبلاگ
بازدید کننده ی گرامی؛ این وبلاگ با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جهت گسترش و حمایت از تولیدات داخلی و ملی ایجاد شده است. شما عزیزان نیز با بیان نظرات و به خصوص انتقادات خود می توانید در جهت بهتر شدن وبلاگ با ما همکاری فرمایید.
صفحه ها
دسته
آرشیو
لینک دوستان
پیوندهای مرتبط
لوگوی وبلاگ ما

ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی

لوگوی دوستان
ابزارها و برنامه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 618128
تعداد نوشته ها : 1651
تعداد نظرات : 97
 حمايت از توليد ملي
این سایت را حمایت می کنم
کلیپ صوتی وبلاگ
http://epe.ir/Images/News/Larg_Pic/12-6-1390/IMAGE634506454416750643.jpg

رييس جهموري سند ملي راهبردي مبارزه با قاچاق كالا و ارز در افق پنج ساله را تأييد كرد.

به گزارش اقتصاد پنهان، رييس جمهوري در پاسخ به درخواست سعيد مرتضوي، رييس ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز كه با ارسال  «سند ملي راهبردي مبارزه با قاچاق كالا و ارز در افق پنج ساله» خواستار تأييد اين سند شده بود، ضمن تأييد سند خواستار عملياتي شدن آن شد.

براي آماده‌سازي سند ملي راهبردي اقدامات گذشته مطالعه و سياست‌ها و برنامه‌هاي راهبردي جاري آسيب‌شناسي شده و با تأمل بر اسناد بالادستي از ظرفيت‌هاي كارشناسي موجود در ستاد و دستگاه‌هاي عضو و همچنين نظرات نخبگان و مطلعين دانشگاهي و مديريتي استفاده شده و با نگاهي جامع و آينده‌نگر به مبارزه با قاچاق كالا و ارز در افقي پنج ساله و با نگرش به ميزان توانمندي دستگاه‌هاي اجرايي، انتظامي، اطلاعاتي و رسيدگي كننده، تدوين سند ملي راهبردي مبارزه با قاچاق كالا و ارز در دستور كار قرار گرفته بود.

پس از بحث‎ها و محاوره‎هاي كارشناسي و مديريتي، پيش نويس «سند ملي راهبردي مبارزه با قاچاق كالا و ارز در افق پنج ساله» كه برآيند خواسته‎ها و نظرات كارشناسي تمام سازمان‎ها و نهادهاي ذي‌ربط بود، تدوين و به رييس جمهوري ارايه شده بود. 

جهت دريافت متن سند راهبردي كليك نماييد.


اشتراک این مطلب در :

معاون سياسي و امنيتي استاندار قزوين:

عدم مديريت صحيح مبارزه با قاچاق كالا، چرخه توليد را دچار مشكل مي‌كند

http://www.epe.ir/Images/News/Larg_Pic/27-10-1389/IMAGE634308670120802500.jpg

 

به گزارش اقتصاد پنهان، "طاهرخاني "در دومين جلسه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان قزوين بيان داشت: موضوع قاچاق كالا از جمله مسائلي است كه مبارزه با آن از جمله دغدغه‌هاي مسؤولين است و همواره مي‌تواند كشور را با تهديد و چالش مواجه كند.

وي افزود: با توجه به حساسيت اين موضوع، شعار رهبر معظم انقلاب براي امسال "توليد ملي؛ حمايت از كار و سرمايه ايراني" است كه ايشان حضور جهادگونه در عرصه اقتصادي را ضروري دانسته‌اند تا با عزم و همت و برنامه‌ريزي درست بتوان بر مشكلات و چالش‌هاي پيش روي توليد داخلي غلبه كرد.

معاون سياسي و امنيتي استاندار با بيان اينكه "مبارزه با قاچاق كالا نيازمند همكاري و مشاركت همه دستگاه‌ها ست" در ادامه افزود: اگر اين موضوع به درستي مديريت نشود بنيادهاي اجتماعي؛ اقتصادي و سياسي نظام سست شده و چرخه توليد با مشكلات بسياري مواجه مي‌شود.

وي تصريح كرد: جريان سرمايه‌گذاري و اشتغال از جمله عرصه‌هايي است كه مي‌تواند تحت تأثير قاچاق كالا و ارز قرار گيرد كه در همين راستا بر اساس آمارهاي رسمي به ازاي هر 7 هزار دلار كالاي قاچاق يك فرصت شغلي در كشور از دست مي‌رود.

طاهرخاني كيفيت‌بخشي به فرايند توليد كالا و استفاده حداكثري از نيروها را از جمله ملزومات مبارزه با اين آسيب اجتماعي و اقتصادي ذكر كرد و در ادامه خاطر نشان كرد: بايد علاوه بر استفاده حداكثري از ظرفيت‌هاي قانوني و قضايي در امر مبارزه با قاچاق كالا با برنامه‌ريزي و فعاليت‌هاي فرهنگي نسبت به ارتقاي سطح آگاهي و بينش شهروندان به منظور خريد و مصرف كالاهاي داخلي اقدام كرد كه صدا و سيما در اين زمينه مي‌تواند نقش مؤثر و انكارناپذيري داشته باشد.


اشتراک این مطلب در :

مدير كل انتظامي ـ امنيتي استانداري قزوين:

مبارزه با قاچاق كالا نيازمند مشاركت همه دستگاه‌ها است

 http://www.epe.ir/Images/News/Larg_Pic/27-10-1389/IMAGE634308668734396250.jpg

مبارزه با قاچاق كالا نيازمند مشاركت و همكاري همه دستگاه‌ها است كه بايد در اين امر فعال بوده و نقش اصلي خود را ايفا كنند.

به گزارش اقتصاد پنهان، "فصيحي رامندي" در دومين جلسه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان قزوين با بيان اين مطلب اظهار داشت: با توجه به نامگذاري امسال از سوي رهبر معظم انقلاب به عنوان سال توليد ملي؛ حمايت از كار و سرمايه ايراني يكي از ملزومات و بسترهاي تحقق اين شعار، برنامه‌ريزي و هماهنگي در امر مبارزه با قاچاق كالا است.

وي افزود: تحقق اين شعار تكاليفي را براي مديران ايجاد مي‌كند تا بتوانند در امر مبارزه با قاچاق كالا اقدامات و موفقيت‌هايي را داشته باشند.

مدير كل انتظامي و امنيتي استانداري تصريح كرد: همه دستگاه‌هايي كه به نحوي در امر مبارزه با قاچاق كالا و ارز دخيل هستند بايد سهم خود را در اين مساله ايفا كنند.

وي خاطر نشان كرد: ستاد بايد بين دستگاه‌هاي مرتبط به اين موضوع هماهنگي بيشتري ايجاد كند و از نقطه نظرات و پيشنهادات كارآمد و كاربردي دستگاه‌ها و صاحب‌نظران در اين مبارزه استقبال و حمايت كنند.


اشتراک این مطلب در :

معاون پيشگيري و هماهنگي سازمان‌ها و استان‌هاي ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز از تشديد مقابله با خريد و فروش، حمل و نگهداري لامپ‌هاي قاچاق و غيراستاندارد در سطح عرضه خبر داد.

 http://www.epe.ir/Images/News/Larg_Pic/15-5-1391/IMAGE634797772335956615.jpg

به گزارش اقتصاد پنهان، در جلسه‌اي با حضور معاون پيشگيري و هماهنگي سازمان‌ها و استان‌هاي ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز، معاون بهينه سازي تأمين سازمان بهره وري انرژي ايران و جمعي از مديران كل سازمانها و دستگاه‌هاي مرتبط فراواني لامپ‌هاي غيركيفي وارداتي و غيراستاندارد در سطح عرضه مورد بررسي قرار گرفت.

ابويي معاون پيشگيري و هماهنگي سازمان‌ها و استان‌هاي ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز با تأكيد بر تشكيل گشت ويژه‌اي مركب از نمايندگان سازمان تعزيرات حكومتي، پليس نظارت بر اماكن عمومي ناجا، سازمان استاندارد ملي ايران و شوراي اصناف كشور، از تشديد مقابله با خريد و فروش، حمل و نگهداري لامپ‌هاي قاچاق و غيراستاندارد در سطح عرضه خبر داد.

ابويي از سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي خواست كه از ورود مجدد لامپ‌هاي كم‌مصرفِ ضبطِ قطعي قاچاق به بازار خودداري و قبلا نظريه سازمان استاندارد را استعلام نمايد.

وي اظهار اميدواري كرد كه با افزايش توليد داخل نياز كشور به لامپ كم‌مصرف وارداتي به حداقل برسد.

در اين جلسه معاون بهينه سازي تأمين سازمان بهره وري انرژي ايران ضمن تأكيد روي سه محور كنترل مستمر، عدم واردات لامپ غيراستاندارد و عدم فروش لامپ‌هاي جمع‌آوري شده و ترويج فرهنگ استفاده از لامپ‌هاي استاندارد، برنامه‎هاي اين سازمان را حول محورهاي مذكور اعلام كرد.

وي همچنين در مورد تأثير اشعهUV  اظهار داشت: سازمان بهره‌وري انرژي ايران با كمك دانشگاه تهران اين موضوع را مورد بررسي قرار داده و نتايج آن حكايت از عدم خطرآفريني اشعه مذكور در لامپ‌هاي استاندارد شده دارد.

بر اساس اين گزارش در اين نشست محسني، دبير انجمن توليدكنندگان لامپ با استقبال از نصب كد رهگيري شبنم بر روي لامپ‌هاي روشنايي وارداتي خواهان تخصيص ارز مرجع به توليدكنندگان اين صنعت شد.

نماينده تعزيرات حكومتي نيز آمادگي اين سازمان را براي برخورد با عرضه لامپ‌هاي قاچاق و غيراستاندارد موجود در سطح عرضه اعلام كرد.

در اين جلسه مقرر شد موضوع تأمين ارز مورد نياز واحدهاي توليدي لامپ كم‌مصرف استاندارد به دولت منعكس و ظرف مدت يك هفته راه‌كارهاي نصب كد رهگيري بر روي لامپ‌هاي كم مصرف وارداتي، نهايي و اجرايي شود.


اشتراک این مطلب در :

آمار كشفيات قاچاق كالا و ارز فرماندهي انتظامي استان همدان در دو ماهه نخست سال جاري حاكي از كاهش 40 درصدي كشفيات مشروبات الكلي در اين استان است.

 http://www.epe.ir/Images/News/Larg_Pic/17-2-1391/IMAGE634719094209478565.jpg

به گزارش اقتصاد پنهان، ميزان كشفيات مشروبات الكلي در استان همدان در دو ماهه نخست سال جاري 6 هزار و 122 بطر بوده كه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 40 درصد كاهش داشته است.

بر اساس آمارهاي اعلام شده بر خلاف مواد محترقه  و برنج قاچاق كه در اين مدت دو ماهه با افزايش 100 درصدي در كشف مواجه بوده است ساير اقلام قاچاق كشف شده از قبيل ريسيور با 11 درصد، دارو 14 درصد، چاي 81 درصد، فرآورده‌هاي نفتي 51 درصد، كودشيميايي 83 درصد و لوازم آرايشي و بهداشتي 75 درصد، كاهش كشف داشته است.


اشتراک این مطلب در :

X